Recenzja Kindle Paperwhite 2 – Najlepszy czytnik Ebooków pod słońcem

RecenzjeRecenzja Kindle Paperwhite 2 - Najlepszy czytnik Ebooków pod słońcem

Od około miesiąca możemy na oficjalnej stronie Amazonu zamówić do polski Kindle Paperwhite 3. Pytanie brzmi po co skoro na rynku mamy równie dobrego Kindle Paperwhite 2, do którego w tej recenzji spróbuje was przekonać.

         Specyfikacja urządzenia Kindle Paperwhite 2

Wymiary 169 x 117 x 9.1 mm
Ekran 6″, dotykowy, podświetlany, rozdzielczość 768×1024, 212ppi, 16 odcieni szarości
Waga 206 gram
Pojemność 3GB, do 3,25GB dla użytkownika
Bateria do 8 tygodni (bez włączonego WiFi)

Ekran

Na początku chciałbym poruszyć kwestie ekranu Paperwhite 2 co łączy się z powodem dla którego kupiłem Kindle’a. Nie jest to ani Amoled ani IPS ani żaden inny rodzaj jaki widzimy w swoich telefonach i tabletach ale E-ink. Czym charakteryzuje się E-ink? Po pierwsze nie psuje wzroku a po drugie nie korzysta z takiej ilości prądu jak kolorowe wyświetlacze co przyczynia się do tak długiego czasu działania na baterii.

feature-lighttech._V389577908_

Ciekawym porównaniem tutaj będzie przeglądarka. Mamy ją zainstalowaną od początku także nie trzeba się o to martwić. Bardzo się ciesze, że ktoś o niej pomyślał. Dlaczego? A dlatego, że najczęściej korzystam z internetu w telefonie a co za tym idzie? Oczywiście szybki spadek baterii. Po całkowitym naładowaniu na internecie siedzę po dwie godziny dziennie od 4 dni. Wskaźnik baterii nie wskazuje nawet połowy. To miłe zaskoczenie gdyż nie psując sobie wzroku nie muszę tracić czasu na codzienne doładowaniu baterii.

Pierwsze uruchomienie


Po otwarciu z pudełka widzimy naszego Kindle’a, który jest ofoliowany następnie 2 instrukcje oraz kabel USB.

Następnie przechodzimy przez proces instalacyjny.

Jak widzimy na zdjęciu powyżej dostajemy od razu słownik anglojęzyczny oraz instrukcje obsługi. Aby pobrać książki klikamy na koszyczek u góry w pasku menu.

Pasek menu

Pasek menu ma 7 opcji. Zaczynają się one na home, który przywraca nas do głównego ekranu gdzie wybieramy książki do czytania. Następnie jest opcja powrotu a po niej mamy ikonkę żarówki. Dzięki temu możemy ustawić oświetlenie ekranu od 1 do 24. Ja używam zawsze 7 bo 24 jest zbyt mocne. Później mamy koszyczek czyli sklep Amazon Kindle gdzie możemy kupić książki najczęściej w języku angielskim( książek w języku polskim jest bardzo mało). Po ikonie koszyczka mamy ikonę lupy, która pomaga nam znaleźć książkę po tytule lub po autorze. Ostatnią opcją w głównym pasku jest Menu, po którego naciśnięciu rozwija się. Mamy tam wybór włączenia ustawień, włączenia przeglądarki, utworzenia nowej kolekcji jak i uporządkowanie książek po okładkach lub w liście.

Pamięć

Jak wspominałem w specyfikacji Kindle Paperwhite 2 posiada 4GB pamięci ale tylko 3.25 dla użytkownika. Jest to moim zdaniem bardzo dużo, ponieważ na 3GB możemy umieścić przynajmniej 2000 książek.

Wykonanie

Kindle Paperwhite 2 jest wykonany z gumowego plastiku, który bardzo dobrze trzyma się w dłoni. Minusem jest to, że zostają na niej odciski palców co nie wygląda zbyt elegancko.IMG_20150714_124208

Z tyłu jak widzimy jest tylko logo Amazon. Z przodu zaś pod ekranem możemy zauważyć napis Kindle.

Przyciski i dioda

Na dole urządzenia od lewej mamy wejście USB by naładować czytnik lub przesłać książki, diodę led oraz przycisk włączania i wyłączania. Dioda LED powiadamia nas kiedy bateria została naładowana (wtedy świeci na zielono) jeżeli jest jeszcze nienaładowana będzie się świecić na pomarańczowo.

Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie czemu w ogóle kupiłem ten czytnik mogę oprzeć się na wielu plusach tego urządzenia jednak odpowiedź dostaniecie samemu się przekonując. Ja już się przekonałem, że zakup Kindle Paperwhite 2 był bardzo dobrym wyborem.

Kindle Paperwhite 2

~500 zł
9

Wygląd

9.0/10

Ekran

10.0/10

Bateria

10.0/10

Cena

7.0/10

Funkcje

9.0/10
Daniel Walas
Daniel Walashttp://danielwalas.pl
Zafascynowany technologią i gadżetami bloger z Wrocławia.
WordPress PopUp Plugin