Przęgląd nowości w Windows 10

AktualizacjePrzęgląd nowości w Windows 10

Od 29 lipca mamy okazję zainstalować jedną z najbardziej wyczekiwanych aktualizacji systemu Windows. O tym jak ją zainstalować pisałem wczoraj a w tym artykule pokażę jak wygląda z bliska.

Pulpit

Piersze co zobaczymy po zainstalowaniu systemu to pulpit gdzie nie widzimy większych zmian poza paskiem menu.

home

Gdy spojrzymy na doł ujrzymy pasek menu, który zdecydowanie zmienił wygląd w porównaniu z windowsem 7, którego używałem do czasu aktualizacji.

pasekmenugodizna

Start

Pierwszą ikonką w głownym menu jest start. Po kliknięciu myszką wyskoczą nam różne opcje takie jak :

– najczęściej używane

– ostatnio dodane

– najważniejsza zawartość w zasięgu ręki, przedstawiana jest w postaci kwadracików miedzy którymi są to poczta, kalendarz oraz microsoft edge czyli przeglądarka, o której za chwilę.

Wyszukiwanie

Tym razem opcja wyszukiwania nie jest w starcie ale obok jej ikony. Przez opcję wyszukiwania możemy włączyć cortanę ale niestety nie jest ona dostępna w polsce.

szukanie

Widok zadań

Zaraz obok opcji wyszukiwania mamy widok zadań, który pokazuje nam nasze otwarte programy, gry i pliki a wygląda tak :

widok zadań

 

Nowa przeglądarka

logoedge

Microsoft Edge to jedna z najważniejszych nowości w Windows 10. Jest to przeglądarka, która prezentuje się bardzo dobrze. Wygląda świetnie i ma bardzo dużo opcji. Jedną z nich jest malowanie po ekranie. Możemy zaznaczyć kolorem ważne według nas elementy a później zapisać jako notatkę.

pisaniepoekranie

 

Moim zdaniem Windows 10 to aktualizacja, która była mi potrzebna od dawna. Jest o wiele szybsza i ładniejsza od pozostałych wersji. Jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś “dziesiątki” na swoim komputerze to polecam bo jak najbardziej warto.

Windows 10 testowałem na ASUS A53S i działa bardzo dobrze.

Daniel Walas
Daniel Walashttp://danielwalas.pl
Zafascynowany technologią i gadżetami bloger z Wrocławia.
WordPress PopUp Plugin