Funkcja Always On Display w każdym telefonie Android

PoradnikFunkcja Always On Display w każdym telefonie Android

Jeżeli posiadasz Samsung Galaxy S6 lub inny smartphone i chcesz go zmienić na wyższy model to przemyśl to jeszcze raz. Nie ukrywam, że pod niektórymi względami S7 jest lepszy od poprzednika. Ale czy warto wydać te pieniądze ?

Na XDA już teraz możemy znaleźć większość funkcji z s7, które zostały przeportowane na s6. Niestety jednak nie znajdziemy tam jednej z najciekawszych funkcji – Always On Display.  Dzięki niej mamy możliwość ustawienia kalendarza lub zegara na wygaszony ekran. Zużywa to znikomą ilość baterii a do zobaczenia godziny lub daty ^^ nie musimy odblokowywać ekranu.

2

Aby jednak korzystać z tej opcji z pomocą przychodzi nam aplikacja Always On Display From S7 G5 . Ma ona podobne funkcje co oryginalna. Mamy możliwość ustawienia typu zegarka czyli Digital, Gear S2 oraz Kalendarz. Możemy ustawić ich długość i szerokość, wyświetlanie daty, sekund, powiadomień. Na tym nie koniec. Autor aplikacji postarał się abyśmy mogli odblokować ekran za pomocą puknięcia w niego 2 razy. Mamy też funkcję Inconstant position, polega ona na tym, że zegar zmienia położenie co minutę żeby nie doszło do wypalenia ekranu. Inną przydatną funkcją jest ‘In pocket’ mode. Dzięki niej ekran wygasa jeżeli włożymy telefon do kieszeni lub przykryjemy ręką czujnik.

wp-1458405633519.png

Jak zauważyłem aplikacja zabiera około 2% baterii na godzinę co nie jest złym wynikiem zwłaszcza gdy nie jest to aplikacja systemowa.

wp-1458405638917.png

Zmiana koloru też nie będzie problemem.

wp-1458405645420.png

Aby pozbyć się reklam możemy zapłacić 1.79 zł tym samym wspierając developera.

Daniel Walas
Daniel Walashttp://danielwalas.pl
Zafascynowany technologią i gadżetami bloger z Wrocławia.
WordPress PopUp Plugin