Yi Dash Camera – Takiej kamerki samochodowej szukałem – Recenzja

RecenzjeYi Dash Camera - Takiej kamerki samochodowej szukałem - Recenzja

Święta, święta i po świętach. Ludzie wracają od rodzin paręset kilometrów. Ile się mówi o wypadkach drogowych w czasie świąt. Co jednak gdy to my mamy wypadek. Zero świadków a sprawca wypadku ucieka z rąk sprawiedliwości zeznając, że to nie była jego wina. Na szczęście mamy kamery samochodowe. Takiego dowodu nie da się wyprzeć dlatego zawsze warto mieć ją w swoim samochodzie. Udało mi się na święta zrobić sobie mały prezent i zakupiłem właśnie taką kamerkę. Czy warto kupić? Jak najbardziej! Oto dlaczego:

Bardzo dobra rozdzielczość nagrywania

Mamy do wyboru 4 opcje rozdzielczości:

  • 2304×1296 30fps
  • 1920×1080 30fps
  • 1920×1080 60fps
  • 1280×720 30fps

Jeżeli chcemy korzystać z trybu ADAS (info poniżej) automatycznie będzie ustawiona opcja druga. Jeżeli jednak nie jest nam potrzebny taki tryb bez problemu można korzystać z najwyższej opcji nagrywanie, dzięki czemu obraz będzie jeszcze lepszy nawet w nie najlepszych warunkach. Obraz jest przejrzysty, nie ma problemu z rozczytaniem tablic rejestracyjnych. Jakość zachwyca a takie nagrania z wyjazdów rodzinnych mogą być naprawdę dobrą pamiątką.

Wykonanie i ekran

Mimo, że to chiński produkt nie zawiodłem się gdy pierwszy raz otworzyłem pudełko. Bardzo ładnie zapakowana kamerka Yi Dash jest wykonana z plastiku. Jest lekka i wygląda naprawdę porządnie.

Na ekranie oraz na obiektywie umieszczone zostały folię, które można zdjąć ale nie trzeba, bo w sumie po co? ^^

Ekran w Yi Dash Camera ma rozdzielczość 2,7 cala. Możemy na nim obejrzeć w wysokiej jakości nagraną wcześniej drogę, która została zapisana w pamięci urządzenia. I tutaj mała uwaga. Musimy pamiętać przed zakupem by zaopatrzyć się w jakąś kartę SD.

Zawartość pudełka

Oprócz samego urządzenia w zestawie dostajemy długi kabel USB (kamerka długo sama nie wytrzymuje na baterii więc najlepiej mieć ją podłączoną). A podłączyć ją możemy do prądu dzięki ładowarce samochodowej, która również jest w zestawie. Oprócz tego mamy również uchwyt by móc przyczepić kamerkę do przedniej szyby samochodu.

Włączamy kamerkę

Zaraz po włączeniu kamerka wita nas logiem producenta następnie wskazuje kod QR dzięki, któremu szybko pobierzemy aplikację (Yi Dash Camera App) do zdalnej obsługi urządzenia.

Z kamerką łączymy się poprzez WIFI

Następnie ustawiamy datę..

I już możemy montować ją w aucie naszą kamerkę Yi Dash.

ADAS – Advanced Driver Assistance System

W przypadku gdy zbliżamy się zbyt szybko do pojazdu przed nami asystent ostrzeże nas o tym. To samo stanie się w przypadku gdy przejedziemy przez linie.

Ta funkcja jest od jakiegoś czasu wbudowywana do najnowszych aut. Zrobiłem małe porównanie. Mała przejażdżka tą samą drogą Nissanem Qashqaiem wyposażonym w takie czujniki i trochę starszą Skodą z kamerką Yi Dash. Większych różnic nie było. Tryb ADAS bardzo poprawnie wyłapuje zbliżanie się do prawej lub do lewej linii jezdni oraz przybliżanie się do pojazdu jadącego przed nami.

Jak wyglądała przesyłka

Kamerkę zamówiłem z niemieckiego Amazonu. Ku mojemu zdziwieniu paczka doszła w aż w dwa dni. W sumie za wysyłkę zapłaciłem prawie 7 Euro. Mimo wszystko to i tak całkiem nieźle jak na czas świąt.

Niestety ale trochę zawiodłem się gdy popatrzyłem na pudełko. Nie wiem czy to podczas transportu czy pakowania ale moje pudełko było po boku odrobinę zgniecione. Na szczęście z kamerką było wszystko w porządku.

Ponawiam pytanie, czy warto ?


Może cena nie jest najniższa ale otrzymujemy porządny produkt, który powinien starczyć na długi czas jazdy. Rozdzielczość nagrywania, wykonanie i dodatki m.in możliwość obejrzenia nagrania na telefonie w czasie rzeczywistym sprawiają, że to naprawdę dobry zakup.

REVIEW OVERVIEW

Jakość nagrywania
9
Funkcje
8
Kompatybilność
10
Wysyłka i cena
9
Daniel Walas
Daniel Walashttp://danielwalas.pl
Zafascynowany technologią i gadżetami bloger z Wrocławia.
Święta, święta i po świętach. Ludzie wracają od rodzin paręset kilometrów. Ile się mówi o wypadkach drogowych w czasie świąt. Co jednak gdy to my mamy wypadek. Zero świadków a sprawca wypadku ucieka z rąk sprawiedliwości zeznając, że to nie była jego wina. Na...Yi Dash Camera - Takiej kamerki samochodowej szukałem - Recenzja
WordPress PopUp Plugin