Recenzja Kindle Paperwhite 3 – Co się zmieniło?

RecenzjeRecenzja Kindle Paperwhite 3 - Co się zmieniło?

Od jakiegoś czasu jestem zmuszony, (nie, zmuszony to za mocne słowo szczególnie, że urządzenie jest świetne) korzystać z wersji trzeciej Kindle Paperwhite gdyż ktoś z rodziny przyczepił się do jego poprzednika Paperwhite 2. Wcale się nie dziwie. Czytanie książek na takim urządzeniu to sama przyjemność. Czy ta sama przyjemność z czytania spotkała mnie z Paperwhite 3?

Otwarcie pudełka

Po otworzeniu pudełka widzimy zapakowanego w folię naszego Kindle’a.

Wraz z Kindlem dostajemy również kabelek do ładowania i instrukcję oraz kartę gwarancyjną.

Wygląd i Specyfikacja

Jeżeli chodzi o przód to możemy zachwycić się świetnym ekranem o przekątnej 6 cala i rozdzielczości 1448×1072. Ekran wykonany jest w technologii E-ink pearl. W porównaniu do Paperwhite 2 mamy tutaj do czynienia z większą ilością pikseli na cal jest to wartość 300ppi. Różnice widać od razu jeżeli przyłożymy do siebie oba ekrany.

Urządzenie jest bardzo lekkie. Waży zaledwie 205 gram. Dzięki małej wadze i bardzo dobrym gumowym wykonaniu pewnie trzyma się go w dłoni. U spodu Paperwhite 3 widzimy diodę, przycisk włączania oraz wejście USB dokładnie tak jak w poprzedniku.

Uruchamiamy Kindle Paperwhite 3

Po uruchomieniu widzimy instrukcję poruszania się po menu. Mamy 6 kroków, po których przejściu konfigurujemy połączenie ze swoim kontem Amazon oraz połączenie z WiFi. Połączenie z internetem jest ważne jeżeli chcemy na przykład pobrać książki z naszej biblioteki w chmurze.

Możemy zabierać się do czytania!

Po przejściu konfiguracji od razu możemy zacząć przesyłać sobie książki na swoje urządzenie. W moim przypadku książki były już w bibliotece, gdyż korzystałem z tego samego konta na innym urządzeniu. Jeżeli mamy pustą bibliotekę książki możemy wysłać na parę sposobów.

  • USB – możemy przesłać książki przez kabelek USB książki w formacie MOBI lub PDF przez program np. Calibre
  • Sent to Kindle – przez indywidualny mail naszego urządzenia z poziomu przeglądarki lub osobnego programu

Indywidualnym mailem oraz wszystkimi książkami i urządzeniami możemy zarządzać z poziomu tej strony

Jak się prezentuje względem poprzednika?

Prezentuje się świetnie. Może mi się wydaje, może nie ale działa jakoś szybciej. Jaśniejszy ekran o wyższej rozdzielczości sprawia, że tekst, który czytamy jest przyjemniejszy dla oka. Jeżeli chodzi o oprogramowanie to w obu przypadkach jest to samo. Na ten czas najnowsza wersja oprogramowania 5.9.5.1 działa szybko i wygląda świetnie. O wiele łatwiej poruszać jest się teraz pośród dokumentów niż na poprzednich wersjach.

Podsumowując…

Kindle Paperwhite 3 to świetne urządzenie warte swojej ceny. W moim przypadku wynosiło to około 480 złotych wraz z wysyłką. Wysyłka trwała tylko 2 dni! Jeżeli jesteś posiadaczem wersji drugiej i zastanawiasz się czy warto to powiem szczerze, że tak. Przemawiają za tym świetny ekran oraz na pewno dłuższe wsparcie od Amazon jeżeli chodzi o aktualizację. Jeżeli jesteś zainteresowanymi czytnikami e-booków, Kindle Paperwhite 3 to bardzo dobry wybór nawet dla najmniej zaawansowanych użytkowników.

Kindle Paperwhite 3

10

10.0/10

Zalety

  • Podświetlanie ekranu
  • Czas na baterii
  • Opcje Wifi/3G
  • Cena
  • Dostępność książek
Daniel Walas
Daniel Walashttp://danielwalas.pl
Zafascynowany technologią i gadżetami bloger z Wrocławia.
WordPress PopUp Plugin