Samsung Galaxy Watch Active 2 – Pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażeniaSamsung Galaxy Watch Active 2 - Pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenia? Jest naprawdę przepiękny. Jeszcze nie miałem okazji trzymać w rękach tak ładnego Smartwatcha jak Samsung Galaxy Watch Active 2. Czy to na stole czy to na ręce, od razu w oczy rzuca się w oczy jego bryła. Posiadany przeze mnie model o rozmiarze koperty 44mm jest wykonany z aluminium. Oznacza to, że ma większą baterię niż wersja 40mm jednak w porównaniu do Samsunga Galaxy Watch Active 2 wykonanego ze stali nie posiada LTE.

samsung galaxy watch active 2 pierwsze wrażenia

Używając zegarka przez kilka dni nie można na ten moment przyczepić się do baterii. Po wyciągnięciu zegarka z pudełka wskaźnik miał ponad 70% naładowania. Po 16 godzinach użytkowania i to intensywnego na wyświetlaczu mamy 30% naładowania baterii. Jako intensywne użytkowanie mam na myśli takie rzeczy jak instalacja aplikacji, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. W egzemplarzu Samsunga Galaxy Watch Active 2 44mm mamy baterię o pojemności 340 mAh.

Konfiguracja urządzenia

Tutaj byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zaraz po uruchomieniu zegarka wyświetliło mi się powiadomienie na telefonie czy nie chciałbym go sparować z nowym urządzeniem. Jak za każdym razem na systemie Wear OS trwała dosłownie parędziesiąt minut to w przypadku Samsunga Galaxy Watch Active 2 konfiguracja z telefonem trwała zaledwie kilka.

Funkcjonalności Samsunga Galaxy Watch Active 2

To co pierwszy trzeba zauważyć to system operacyjny, na którym działa Samsung Galaxy Watch Active 2. Jest to Tizen OS i ze względu na to nie zainstalujemy tu większości popularnych aplikacji. Nie skorzystamy również z Google Pay. “Ale przecież Samsung ma własne płatności” – ktoś mógłby powiedzieć. Oczywiście, tyle, że nie współpracują z żadnym z polskich banków. Oczywiście system operacyjny Tizen OS to nie są same porażki. Na plus tutaj oczywiście płynność działania bo podczas moich testów nie zaciął się ani razu.

pierwsze wrażenia samsung galaxy watch active 2

Więcej spostrzeżeń już niebawem w recenzji.

Zegarek do nabycia w sklepach internetowych x-kom.

Daniel Walas
Daniel Walashttp://danielwalas.pl
Zafascynowany technologią i gadżetami bloger z Wrocławia.
WordPress PopUp Plugin