Autor

Daniel Walas

Zafascynowany technologią i książkami każdego rodzaju bloger z Wrocławia. Moją pasją jest technologia oraz sport. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć pisz maila. Zagorzały fan Ingress oraz Pokemon Go

 

Recenzja kindle paperwhite 2

Od około miesiąca możemy na oficjalnej stronie Amazonu zamówić do polski Kindle Paperwhite 3. Pytanie brzmi po co skoro na rynku mamy równie dobrego Kindle Paperwhite 2, do którego w tej recenzji spróbuje was przekonać.

 

Zanim przejdę do najważniejszej rzeczy tzn. dlaczego w ogóle kupiłem czytnik chciałbym was zapoznać z specyfikacją tego urządzenia.

Wymiary: 169 x 117 x 9.1 mm
Ekran: 6″, dotykowy, podświetlany, rozdzielczość 768×1024, 212ppi, 16 odcieni szarości
Waga: 206 gram
Pojemność: 4GB, do 3,25GB dla użytkownika
Bateria: do 8 tygodni ( bez włączonego WiFi )

Ekran


 

Na początku chciałbym poruszyć kwestie ekranu co łączy się z powodem dla którego kupiłem kindle’a. Nie jest to ani Amoled ani IPS ani żaden inny rodzaj jaki widzimy w swoich telefonach i tabletach ale E-ink. Czym charakteryzuje się E-ink? Po pierwsze nie psuje wzroku a po drugie nie korzysta z takiej ilości prądu jak kolorowe wyświetlacze co przyczynia się do tak długiego czasu działania na baterii.

feature-lighttech._V389577908_

 

Ciekawym porównaniem tutaj będzie przeglądarka. Mamy ją zainstalowaną od początku także nie trzeba się o to martwić. Bardzo się ciesze, że ktoś o niej pomyślał. Dlaczego? A dlatego, że najczęściej korzystam z internetu w telefonie a co za tym idzie? Oczywiście szybki spadek baterii. Po całkowitym naładowaniu na internecie siedzę po dwie godziny dziennie od 4 dni. Wskaźnik baterii nie wskazuje nawet połowy. To miłe zaskoczenie gdyż nie psując sobie wzroku nie muszę tracić czasu na codzienne doładowaniu baterii.

 

Pierwsze uruchomienie


 

Po otwarciu z pudełka widzimy naszego Kindle’a, który jest ofoliowany następnie 2 instrukcje oraz kabel USB.

 

Następnie przechodzimy przez proces instalacyjny.

Jak widzimy na zdjęciu powyżej dostajemy od razu słownik anglojęzyczny oraz instrukcje obsługi. Aby pobrać książki klikamy na koszyczek u góry w pasku menu.

Pasek menu


Pasek menu ma 7 opcji. Zaczynają się one na home, który przywraca nas do głównego ekranu gdzie wybieramy książki do czytania. Następnie jest opcja powrotu a po niej mamy ikonkę żarówki. Dzięki temu możemy ustawić oświetlenie ekranu od 1 do 24. Ja używam zawsze 7 bo 24 jest zbyt mocne. Później mamy koszyczek czyli sklep Amazon Kindle gdzie możemy kupić książki najczęściej w języku angielskim( książek w języku polskim jest bardzo mało). Po ikonie koszyczka mamy ikonę lupy, która pomaga nam znaleźć książkę po tytule lub po autorze. Ostatnią opcją w głównym pasku jest Menu, po którego naciśnięciu rozwija się. Mamy tam wybór włączenia ustawień, włączenia przeglądarki, utworzenia nowej kolekcji jak i uporządkowanie książek po okładkach lub w liście.

 

Pamięć


Jak wspominałem w specyfikacji Kindle Paperwhite 2 posiada 4GB pamięci ale tylko 3.25 dla użytkownika. Jest to moim zdaniem bardzo dużo, ponieważ na 3GB możemy umieścić przynajmniej 2000 książek.

 

Wykonanie


Kindle Paperwhite 2 jest wykonany z gumowego plastiku, który bardzo dobrze trzyma się w dłoni. Minusem jest to, że zostają na niej odciski palców co nie wygląda zbyt elegancko.

IMG_20150714_124208

Z tyłu jak widzimy jest tylko logo Amazon. Z przodu zaś pod ekranem możemy zauważyć napis Kindle.

Przyciski i dioda


 

Na dole urządzenia od lewej mamy wejście USB by naładować czytnik lub przesłać książki, diodę led oraz przycisk włączania i wyłączania. Dioda LED powiadamia nas kiedy bateria została naładowana (wtedy świeci na zielono) jeżeli jest jeszcze nienaładowana będzie się świecić na pomarańczowo.

Podsumowanie


Odpowiadając na pytanie czemu w ogóle kupiłem ten czytnik mogę oprzeć się na wielu plusach tego urządzenia jednak odpowiedź dostaniecie samemu się przekonując. Ja już się przekonałem, że zakup Kindle Paperwhite 2 był bardzo dobrym wyborem.

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...

Dodaj komentarz

Skomentuj